Poznaj Nas bliżej

Odkryj naszą misję oraz wartości, które napędzają nasze działania, a także poznaj zespół wykwalifikowanych specjalistów. Każdego dnia z pełnym zaangażowaniem dbamy o Twoje zdrowie, komfort i dobre samopoczucie w ESKULAP Bytom. Zaufaj doświadczeniu i trosce, które stawiamy na pierwszym miejscu!

Lekarz rodzinny rozmawia ze starszym pacjentem

Nasza Przychodnia Eskulap w Bytomiu

Przychodnia Eskulap to placówka medyczna na terenie Bytomia, której priorytetem jest holistyczne spojrzenie na Pacjenta i jego zdrowie. Dbamy również o wygodę i bezpieczeństwo pacjentów – wizyty w naszej przychodni odbywają się w komfortowych i przyjaznych wnętrzach. Świadczymy usługi medyczne w ramach Poradni Lekarza Rodzinnego.

Poradnia lekarza rodzinnego – obejmujemy opieką zdrowotną niemowlęta, dzieci, dorosłych i osoby starsze. Aktywnie dbamy o profilaktykę, a pacjentom z chorobami przewlekłymi zapewniamy realizację programu Opieki Koordynowanej. 

Koordynowana opieka zdrowotna realizowana w Przychodni Eskulap

Opieka koordynowana to nowoczesny model opieki nad Pacjentem, który polega na kompleksowym zarządzaniu całym procesem leczenia w Poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ). Dzięki temu rozwiązaniu każdy etap Twojego leczenia jest precyzyjnie planowany i monitorowany, aby zapewnić spójność, skuteczność oraz maksymalny komfort. W naszej poradni specjaliści dbają o to, aby każdy Pacjent miał dostęp do odpowiednich badań, konsultacji i leczenia, dostosowanego do jego indywidualnych potrzeb.

Diagnostyka
Pierwsze, wstępne diagnozy
Diagnozy specjalistyczne, które mają doprowadzić Pacjenta do poprawy stanu zdrowia

Oznacza to, że lekarz POZ zyskuje możliwość zlecania Pacjentowi badań (w sytuacjach medycznie uzasadnionych), które wcześniej były dostępne jedynie po skierowaniu przez lekarza specjalistę. Cały proces leczenia opiera się na Indywidualnym Planie Leczenia (Indywidualnym Planie Opieki Medycznej), który dostosowany jest do potrzeb Pacjenta. Plan ten obejmuje nie tylko diagnostykę i wykonywanie badań, ale również konsultacje między lekarzem POZ a specjalistami oraz dodatkowe wsparcie, takie jak konsultacje z dietetykiem, fizjoterapeutą czy psychologiem, w zależności od indywidualnych potrzeb Pacjenta. Dzięki temu podejściu Pacjent otrzymuje kompleksową i spersonalizowaną opiekę medyczną.

Pobieranie krwi w przychodni Eskulap

Czego dotyczy opieka koordynowana?

Koordynacja opieki nad Pacjentem dotyczy schorzeń, na które najczęściej chorują Polacy w zakresie:

Kardiologia
Diabetologia
Choroby płuc
Endokrynologia
Nefrologia

W przypadku Pacjentów, u których zdiagnozowano choroby z tych zakresów, lekarz POZ przeprowadza poradę kompleksową, na której ustala indywidualny plan leczenia.

Badania i dodatkowe porady zlecane przez lekarza rodzinnego

Wprowadzenie opieki koordynowanej w POZ zapewni dostęp do:

Badań diagnostycznych z zakresu kardiologii, diabetologii, chorób płuc, alergologii, endokrynologii i nefrologii, które dotychczas wymagały skierowania od lekarza specjalisty. Poszerzenie katalogu badań dostępnych w POZ pozwala na szybszy dostęp do diagnostyki, skraca czas oczekiwania na wyniki i umożliwia szybsze wdrożenie odpowiedniego leczenia.

W ramach tych zmian lekarz POZ może zlecać m.in.:

pakiet badań tarczycowych: antyTPO, antyTSHR, antyTG
EKG wysiłkowe
Holter EKG (24, 48, 72 godz.)
USG Doppler naczyń kończyn dolnych
ECHO serca
Lekarz mierzy pacjentce ciśnienie
Lekarz konsultuje pacjenta w gabinecie lekarskim

Konsultacji z lekarzem specjalistą z zakresu diabetologii, endokrynologii, kardiologii, pulmonologii, alergologii i nerfologii. Ułatwia to prowadzenie opieki kompleksowej nad Pacjentem, bez konieczności kierowania go do lekarza specjalisty udzielającego świadczeń w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.

Porad edukacyjnych prowadzonych przez pielęgniarki.

Porad dietetycznych realizowanych przez dietetyków (przy rozpoznaniu np. cukrzycy).

Wyższa jakość opieki w Eskulap

W nowym modelu opieki Pacjent zyskuje dostęp do koordynatora, który dba między innymi o:

Monitorowanie jakości opieki (dążenie do ciągłej poprawy jakości opieki).
Dbałość o utrzymanie odpowiednich standardów opieki.
Lepszą komunikację na linii lekarz-Pacjent.
Planowanie i monitorowanie przebiegu diagnostyki oraz terapii. 
Przypominanie Pacjentowi o nadchodzących wizytach.
Informowaniu o kolejnych etapach leczenia.
Weryfikację i aktywne umawianie Pacjenta na programy profilaktyczne.
Współpracę z osobami, które udzielają świadczeń medycznych w ramach opieki koordynowanej.

Scroll to Top